Doprawiona droga do zdrowia- właściwości kozieradki

Przyprawy dodające smaku daniom mają moc. Boża trawka, czyli kozieradka posiada wiele właściwości wspomagających leczenie oraz wzmacniających organizm. Na co wpływa jej regularne stosowanie?

Kiedy sięgnąć po kozieradkę?

Pozytywne właściwości tej rośliny odnoszą się do całego organizmu. Najczęściej jednak pomaga w łagodzeniu choroby wrzodowej żołądka, usprawnianiu procesów trawiennych (działanie rozkurczowe i żółciopędne), a także w oczyszczaniu organizmu z toksyn oraz funkcjonowaniu układu oddechowego poprzez działanie wykrztuśne. Dodatkowo, kozieradka pomaga w uszczelnianiu naczyń krwionośnych i ogranicza wchłanianie złego cholesterolu do organizmu. Wykazuje również działanie obniżające poziom cukru we krwi oraz wspomagające leczenie zmian skórnych m.in. czyraków i ropni.

W jaki sposób suplementować?

Przyjmowanie kozieradki można przeprowadzić na dwa sposoby- wewnętrznie i zewnętrznie. Doustne zażywanie rośliny opiera się głównie na:

  • dodawaniu sproszkowanych nasion do posiłków,
  • piciu naparów (2 łyżeczki zalać wrzątkiem i zaparzać pół godziny),
  • piciu oleju z nasion,
  • suplementacji w tabletkach.

Zewnętrznie stosuje się odwary na skórę (1 łyżka zmielonych nasion gotowana przez 3 minuty w szklance wody), które po ostudzeniu przykłada się do zmienionych miejsc na skórze.

Naturalne metody na łagodzenie dolegliwości są bezpieczne i tanie. Warto mieć kozieradkę w domowej apteczce i cieszyć się zdrowiem.