Jak wybrać piec piekarniczy?

piec-piekarniczo-cukierniczy-nano-drive-bakery-4-x-600-x-400-sterowany-elektronicznie-systemem

Należy mieć świadomość, że obecnie można podzielić piece piekarnicze na bardzo dużą liczbę kategorii. Urządzenie mogą bowiem zostać podzielone ze względu na typ paliwa, trzon czy powierzchnię wypiekową. Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że od omawianego produkt będzie zależała przede wszystkim zdolność do bardzo szybkiego wypieku. Na jaki piec piekarniczy warto się zdecydować?

Jakie możemy wyróżnić rodzaje pieców piekarniczych?

Urządzenia można podzielić ze względu na typ paliwa. Należy mieć świadomość, że omawiane piece piekarnicze mogą być ogrzewane gazem (piec piekarniczy gazowy), olejem, peletem, węglem, drzewem czy prądem elektrycznym (piec piekarniczy elektryczny np. taki https://gastronet24.pl/12764-piece-piekarnicze).

Godny uwagi jest fakt, że obecnie w piekarniach i cukierniach zdecydowanie największą popularnością cieszą się urządzenia o rozmiarach od 6 m2 do 18 m2. Warto wiedzieć, że największe dostępne na rynku piece stosowane są przeważnie przez ogromne piekarnie zajmujące się zaopatrywaniem bardzo dużej liczby sklepów.

Jak działa piec obrotowy?

Należy mieć świadomość, że piece obrotowe wyposażone są przede wszystkim w specjalną komorę, w której wypiekany jest określony produkt. Warto wiedzieć, że jest on umieszczony na obracającym się wózku piekarniczym. Koniecznie trzeba również zdawać sobie sprawę, że wewnątrz omawianego pieca krąży bardzo gorące powietrze, które rozprowadza turbina. Nie można oczywiście zapomnieć o wymienniku temperatury. Od wspomnianego elementu powietrze będzie odbierało energię cieplną.

Godny uwagi jest fakt, że wymiennik może być ogrzewany nie tylko i wyłącznie gazem ziemnym, ale również olejem opałowym, gazem typu propan, energią elektryczną czy peletem.

Oczywiście największą wydajnością charakteryzują się pelet i gaz ziemny. Z kolei gaz typu propan i olej opałowy zaliczane są do zdecydowanie mniej ekonomicznych rozwiązań. Zalecane jest dokonanie zakupu u renomowanego producenta. Można wtedy mieć całkowitą pewność nie tylko do bardzo wysokiej jakości, ale również gwarancji. Użytkownik może liczyć na serwis i ewentualne naprawy ze strony producenta.