Patelnie do naleśników- jaka będzie najlepsza?

patelnie do naleśników

Naleśniki z pewnością są jednym z ulubionych przysmaków. Można je serwować zarówno na słodko jak i na słono, a i tak za każdym razem będą smakowały wyjątkowo dobrze. Proces przygotowania naleśników nie jest skomplikowany i nie wymaga ogromnych zdolności kulinarnych. Niemniej jednak niezbędne okazują się patelnie do naleśników. Tak więc jak wybrać najlepsza?

Patelnie do naleśników – dlaczego warto w nie zainwestować?

patelnie do naleśnikówPatelnie do naleśników mają wiele zalet i z pewnością ułatwią życie wszystkim smakoszom. Warto w nie zainwestować, jeśli zależy nam na przygotowywaniu za każdym razem idealnych naleśników w niezwykle prosty sposób. Dzięki specjalnej patelni będzie można:

  • z łatwością odkleić brzegi naleśników przed odwróceniem
  • wygodnie podważyć naleśnik na patelni
  • spokojnie je smażyć bez obaw o przywieranie, gdyż tego typu patelnie zwykle wyposażone są w specjalną powłokę, która zabezpiecza przed przywieraniem
  • usmażyć naleśniki o dowolnej grubości

Jak wybrać patelnię do naleśników

Patelnie do naleśników zwykle cechuje duża różnorodność pod względem rozmiaru. Warto więc postawić na taką, której parametry będą najbardziej zbliżone do tego, jaki rodzaj naleśników chcemy usmażyć. Warto zaznaczyć, że małe patelnie do naleśników nie sprawdzą się w przygotowaniu większych placków śniadaniowych. Co więcej, trzeba koniecznie zwrócić uwagę na kształt takiej patelni- może być ona kwadratowa lub tradycyjnie okrągła. Wszystko zależy więc od naszych preferencji i tego czy chcemy taką patelnie wykorzystać również do przygotowywania omletów, czy jedynie do naleśników. Nie zapomnijmy również o odpowiedniej powłoce. Najtańsze modele pokryte są zwykłą powloką ceramiczną, zaś jeśli zależy nam na bardziej zaawansowanej patelni, to poleca się wybrać te pokryte powłoką mineralną lub wykonaną ze stali węglowej. Modele z najwyższej półki cenowej jakie znaleźć można w sklepie Technica zapewniają o wiele więcej. Można bowiem wybrać dwustronną patelnię do naleśników lub nawet cały zestaw z odpowiednimi szczypcami i patyczkami do ich smażenia.