Sarsaparilla – źródło młodości i witalności!

Odpowiednia dieta i aktywność fizyczna może zapewnić nam długie i zdrowe życie. Aby osiągnąć taką formę, z pomocą przychodzą zioła, których oferta na naszym rynku jest dzisiaj w zasadzie nieograniczona. Sarsaparilla meksykańska (smilax officinalis) korzeń cięty jest jednym z tych skarbów natury, które podniosą witalność i odżywią skórę, zapewniając jej zdrowy i młody wygląd.

Jeżeli w Twoim życiu brakuje harmonii lub czujesz, że ciało potrzebuje oczyszczenia, warto skorzystać z tej, znanej od setek lat w krajach Ameryki Środkowej i Południowej, niezwykłej rośliny. Jest bardzo uniwersalna, ale przede wszystkim skutecznie leczy chorobowe stany dermatologiczne skóry oraz wspomaga pracę wątroby, dzięki czemu organizm skutecznie oczyszcza się z toksyn. 

Kup na Planteon.pl

Sarsaparillę w postaci ciętego korzenia, możemy zaparzać jako herbatę, zalewając jej łyżkę szklanką wody i gotując przez kilka minut. Innym sposobem jest przygotowanie nalewki. Wymaga to więcej cierpliwości, ale kiedy już ją wykonamy, będzie stale pod ręką, bez konieczności gotowania i innych obróbek termicznych. Przez 2 tygodnie należy macerować korzenie w alkoholu 40%-60% w sotunku 1:5, następnie przecedzić i przelać do czystej, wyparzonej butelki. To sposób na przyrządzenie nalewki o właściwościach leczniczych, nie należy przesadzać ze spożywaną ilością. Wystarczy 2ml dwa razy dziennie.

Warto sięgnąć po tę roślinę jeżeli czujesz się osłabiony i potrzebujesz regeneracji, musisz wzmocnić odporność lub zwiększyć libido, ponieważ sarsparilla w Meksyku od lat stosowana jest jako afrodyzjak.

Przeciwskazaniem do jej spożycia jest ciąża i karmienie piersią.