Wyciskarka wolnoobrotowa do soków – jaką wybrać i na co zwrócić uwagę?

wyciskarka wolnoobrotowa

Świeżo wyciskane soki to jeden z najlepszych sposobów na wzbogacenie diety w solidną porcję witamin i minerałów. Zbyt często jednak sięgamy w tym celu po napoje prosto ze sklepowej półki. Wolnoobrotowa wyciskarka to odpowiedź na wszystkie nasze problemy, jeśli chodzi o wyciskanie soków z owoców cytrusowych i innych produktów. Na rynku istnieje kilka wiele opcji, które oferują prawie wszystko, czego potrzebujemy, aby samodzielnie wyciskać pyszne świeże soki. Jak działa takie urządzenie i na co zwrócić uwagę przy jego zakupie? Jaką wyciskarkę wolnoobrotową wybrać i która z nich sprawdzi się w Twoim przypadku lepiej?

Wyciskarka wolnoobrotowa – jak działa?

wyciskarka wolnoobrotowa jaką wybrać

Wyciskarka wolnoobrotowa to najpopularniejsza wyciskarka na rynku. Jest tańsza niż sokowirówka szybkoobrotowa, która może wytwarzać sok z większą prędkością. Wyciskarka wolnoobrotowa to maszyna do wyciskania soku, której możesz używać do wyciskania soku z owoców i warzyw w domu. Pomoże Ci uzyskać jak najwięcej składników odżywczych z warzyw i owoców dzięki bardzo powolnemu wyciskaniu soku. Wyciskarka wolnoobrotowa to mały gadżet kuchenny, który działa wolno, jak sama nazwa wskazuje wykonuje około 100-120 obrotów na minutę . Może być również używana jako blender, jeśli chcesz zrobić koktajle lub salsę (pomysły na przepisy znajdziesz tutaj).

Dobra wyciskarka wolnoobrotowa – na co zwrócić uwagę?

Wyciskarka wolnoobrotowa powinna być wydajna i być w stanie codziennie wycisnąć sok w wymaganej ilości. Maszyna powinna również posiadać łatwy w obsłudze interfejs, który pozwoli użytkownikom na łatwe sterowanie sprzętem. Ponadto dobra wyciskarka wolnoobrotowa powinna być również przystępna cenowo. Wydajna wyciskarka wolnoobrotowa codziennie wyciska maksymalną ilość soku z każdego rodzaju owoców i warzyw. Powinna być również łatwa do czyszczenia i konserwacji. Większość maszyn tego typu zaprojektowano z łatwymi do wyciągnięcia koszami, które pomagają w czyszczeniu maszyny, co ułatwia codzienne użytkowanie.

Najpopularniejszą wolnoobrotową wyciskarką do soków jest sokowirówka odśrodkowa, która wydobywa sok z owoców i warzyw za pomocą obracającego się zmotoryzowanego stożka. Wyciskarka odśrodkowa jest droższa niż inne typy wolnoobrotowych wyciskarek, ale ma tę zaletę, że wydobywa wszystkie rodzaje soków z różnych rodzajów produktów.

Wyciskarka wolnoobrotowa – pozioma czy pionowa?

Pionowe wyciskarki wolnoobrotowe są najtańszą opcję. Można je stosować do wszystkich rodzajów warzyw i owoców oraz są łatwe w czyszczeniu. Poza tym wymagają od nas niewielkiego wysiłku i nie zajmują dużo miejsca. Wyciskarka wolnoobrotowa pozioma to z kolei rodzaj wolnoobrotowej wyciskarki, która wykorzystuje potężną siłę odśrodkową do miażdżenia składników i wyciskania soku. Wyciskarki poziome są idealne dla osób, które wolą różnorodność i lubią eksperymentować jeśli chodzi o smaki soków.

Najlepsze wyciskarki wolnoobrotowe

wyciskarka do soków wolnoobrotowa

Najlepsze wyciskarki wolnoobrotowe to te, które zapewniają wysoką wydajność soku, wysoki wskaźnik ekstrakcji i niski wskaźnik usuwania miąższu. Te maszyny mogą wytwarzać sok szybciej niż inne maszyny, które wymagają znacznie więcej czasu na wyprodukowanie soku. Są jednak drogie. Najlepsze wyciskarki wolnoobrotowe są zazwyczaj wystarczająco mocne, aby wytwarzać duże ilości soku. na czas. Większość wyciskarek wolnoobrotowych wytwarza jednorazowo około 1 szklanki soku. Wewnętrzne części maszyny muszą być zaprojektowane tak, aby uniknąć zatykania się lub zanieczyszczenia obcymi substancjami, takimi jak miąższ, który jest upuszczany po wyciśnięciu cytryny lub pomarańczy.

Dlaczego warto kupić wyciskarkę wolnoobrotową?

Owoce i warzywa zawierają wszystkie składniki odżywcze potrzebne do spełnienia wymagań naszego organizmu; w tym witaminy, minerały, enzymy i koenzymy. Wszystko to może zapewnić nam świeży soki z wyciskarki wolnoobrotowej, który wypijemy bezpośrednio po wyciśnięciu. Wyciskarki wolnoobrotowe to świetna inwestycja, ale trzeba wiedzieć jak wybrać tę odpowiednią. Najważniejszym pytaniem, jakie musisz sobie zadać przed jej zakupem, jest to, jakie rodzaje soków planujesz wyciskać za jej pomocą.

Jeśli szukasz więcej recenzji i opinii na temat sprzętów kuchennych sprawdź nasze wpisy w kategorii >>> Sprzęty i urządzenia