Ochronna funkcja nowoczesnej kuchni

rekawice-ochronne-430-mm-hendi

Każde pomieszczenie w domu ma jakieś określone funkcje. Kuchnia na przykład służy do przygotowywania i konsumowania jedzenia a sypialnia do spania i tak jak trudno wyobrazić sobie łazienkę przez prysznica czy pralki, tak w kuchni także nie może zabraknąć pewnych urządzeń takich jak lodówka czy piekarnik lub narzędzi, dodatków takich jak garnki, deski do krojenia czy rękawice kuchenne.

Ochrona rąk

rekawice-ochronne-430-mm-hendi

Dbanie o dłonie i ich bezpieczeństwo szczególnie ważne jest podczas wykonywania prac w kuchni takich jak krojenie, gotowanie, pieczenie. To właśnie ręce są najbardziej narażone na uszkodzenia. Na szczęście obecnie istnieje wiele różnych rodzajów zabezpieczeń, które ochronią ręce przed:

  • skaleczeniem,
  • poparzeniem
  • przecięciem.

Rękawica kuchenne

Jest to dodatek, który z pewnością powinien znaleźć się w każdym domu. Dzięki izolacji zabezpiecza rękę głównie przed poparzeniem. Taki przedmiot można kupić w każdym supermarkecie czy sklepie z wyposażeniem wnętrz. Rękawice dostępne są w różnych kolorach i wzorach. Najczęściej są one wykonane z materiału lub silikonu. Jest to MUST HAVE podczas gotowania w kuchni. Gorące uchwyty garnków czy blaszki wprost z piekarnika nie będą już stanowiły żadnego zagrożenia. Czasami są one zastępowane przez tak zwane łapkami, które mają kształt kwadratu. Mają one jednak podobne zastosowanie.

Rękawiczki kuchenne czy gastronomiczne?

Nazwy tych dwóch przedmiotów są podobne, zupełnie tak samo jak w przypadku nich samych. Zarówno rękawiczki kuchenne jak i gastronomiczne są tym samym produktem. Są one zazwyczaj wykonane z elastycznego materiału a ich zadaniem jest również ochrona dłoni podczas pracy w kuchni. Z takich rękawiczek często korzystają kucharze w restauracjach, dzięki czemu potrawy zostają przygotowane w sposób sterylny oraz zgodny ze standardami.