Bar czy pub? Wybierz rozsądnie.

bar czy pub

Wiele osób nie zauważa różnicy między barem a pubem. Chodząc w takie miejsca, człowiek nawet niespecjalnie zastanawia się nad tym. Jednak różnice są mocno widoczne, chociażby wyposażenie baru to nie to samo, co wyposażenie pubu.

Na czym polegają różnice?

bar czy pub

Wyposażenie barów jest bardziej nastawione na klientów, którzy preferują przyjście na alkohol. Wynika to z faktu, że bary specjalizują się w serwowaniu alkoholi, kiedy puby stawiają bardziej na inne rzeczy, a alkohol gra bardziej rolę dodatkową. Z tego powodu, kiedy wyposażamy bar, patrzymy na to inaczej, aniżeli gdybyśmy chcieli wyposażyć pub.

Nasz potencjalny klient (w wypadku baru) będzie stawiał bardziej na dobrą zabawę i klimat, który pozwoli mu się rozerwać. Natomiast w wypadku pubu, osoba, która będzie do nas przychodzić, będzie bardziej skłonna na posiedzenie ze znajomymi, niż na dzikie imprezy. Powoduje to, że bar powinien cechować się swego rodzaju swobodą, osoby które tam przychodzą (jeśli chcemy żeby wróciły), muszą poczuć klimat miejsca, dzięki któremu będą mogły się rozluźnić.

Więc jak z pubem?

Pub skupia się bardziej na zapewnieniu komfortu. Osoby, które będą odwiedzać pub, raczej będą przychodzić z jasnym planem, czy to posiedzenia ze znajomymi, czy może ustalenia jakichś interesów. Dlatego lokal taki skupia się bardziej na samym wystroju, żeby budził on ciekawość, ale z drugiej strony, żeby nie rozpraszał. W barach nie ma tego problemu, ponieważ zazwyczaj nasi klienci przychodzą, żeby napić się alkoholu i poznać losowe osoby, przez co też mniej patrzą na sam wystrój lokalu.

Warte jest tutaj zaznaczenie, że nie każdy bar jest taki sam. Istnieje wiele eleganckich barów, które służą, do posiedzenia sobie na spokojnie ze znajomymi. Te, które opisywałem tutaj, to po prostu większość barów, jakie możemy zobaczyć, idąc zatłoczonym rynkiem w miastach.