W czym pić whisky?

whisky

Whisky to synonim luksusu i dobrego smaku. Trunek cieszy się popularnością na całym świecie, a szczególnie Europie. Bardziej męski alkohol, ale ma także swoje zwolenniczki, zachwycone pięknym bursztynowym odcieniem.
Elitarność whisky sprowadza do przeświadczenia, że tego rodzaju alkohol nie powinno pić się w byle czym. Sam trunek jest istotny, ale zastawa, w jakiej jej podajemy również ma znaczenie jeśli chodzi o względy estetyczne. Idealnie dobrany zestaw do whisky cieszyć się będzie uznaniem wśród gości oraz poświadczy o klasie gospodarza.

W czym pić whisky?

Wszystko zależy od okoliczności. Podczas spotkania towarzyskiego z przyjaciółmi mogą wystarczyć podstawowe kieliszki lub kubki, które znajdują się już w barku. Nadadzą się do tego szklanki barowe typu old fashioned, które oczarują swoją prostotą i solidnym wykonaniem.
W przypadku przyjęcia, na którym pojawią się wpływowe osoby z pracy lub dobrze zapowiadającej się randki, lepiej postawić na specjalny zestaw do whisky. Grube przejrzyste szkło, udekorowane pięknymi żłobieniami, przykuje oko i pozwoli delektować się przepysznym trunkiem. Ważna jest lekkość i przejrzystość szkła, która pozwoli przyjrzeć się kolorowi whisky, powąchać i rozpoznać specjalny aromat. Znawcy lubią delektować się smakiem, ale i kwestią wizualną, dlatego tak ważne jest zadbanie o idealną zastawę, która uhonoruje ten wyśmienity napój alkoholowy.

Co wybrać?

Zdobienia i motywy pozostają kwestią indywidualną. Najlepiej jednak nie przesadzić i postawić na zestaw prosty, lecz ozdobny. Zbyt wymarszczone szkło może zaburzyć odbiór koloru whisky i być za ciężkie.
Wśród wielu ofert polecane są zestawy składające się z najczęściej 6 szklanek oraz jednej karafki. Poza funkcjonalnością zestaw do whisky (takie komplety) staje się ozdobą stołu bądź barka. Nowoczesne lub bardziej tradycyjne wzory idealnie wypełniają przestrzeń salonu albo gabinetu. Zestaw zawsze przygotowany na podstawce świadczy ponadto o luksusie i klasie posiadacza, który daje jasny sygnał dla odbiorcy – znajomość na wytrawnych trunkach.