Herbatka z czystka dla zdrowia

Medycyna naturalna od wieków sięga po dary natury i to właśnie za ich pomocą stara się wspomagać organizm człowieka w taki sposób, aby był on w stanie poradzić sobie nawet z najcięższymi schorzeniami. Katalog ziół leczniczych jest niezwykle szeroki, a od jakiegoś czasu wysokie miejsce jeżeli chodzi o popularność, zajmuje czystek.

Herbatka z czystka – co to takiego?

Herbatka do parzenia pozyskiwana jest z zielonych części czystka. Zioło to powszechnie występuje w wielu krajach europejskich, choć najłatwiej jest je znaleźć w basenie Morza Śródziemnego. Czystek jest bogatym źródłem polifenoli, substancji przeciwutleniających. Niektórzy twierdzą, iż w czystku jest ich więcej niż w czerwonym winie. Regularne picie herbatki z czystka może pomóc zapobiegać rozwojowi procesów zapalnych w organizmie, choć ma też i wiele innych właściwości.

Konsultacja z lekarzem – o tym pamiętaj!

Wypicie herbatki ziołowej od czasu do czasu nie powinno nikomu zaszkodzić. Jednak jeżeli ktoś leczy się na choroby przewlekłe i stale przyjmuje leki, a planuje do swojej codziennej diety włączyć regularne picie herbatki czy to z czystka, czy też z innego zioła, to powinien swoją decyzję skonsultować z lekarzem. Niektóre zioła w dużym stężeniu w organizmie mogą wywołać skutki uboczne, które mogą okazać się dosyć niebezpieczne. Warto zasięgnąć rady specjalisty i przede wszystkim traktować herbatki ziołowe jako suplementy diety, a nie zamienniki leków.