Typowe i nietypowe dekoracje na torcie ślubnym

tort weselny ślubny

Nie da się ukryć, że tort weselny to jeden z najważniejszych, a na pewno kulminacyjny moment każdego wesela. Nie dziwi zatem zupełnie to, że oprócz tylu wersji tortu, jego smaku i wielkości, niezwykle ważne jest również to, jakie dekoracje na torcie zostaną umieszczone. Co zatem jest najlepsze, najbardziej typowe, a także nie spotykane, jeśli chodzi o tego typu torty?

Standardowe dekoracje na torcie ślubnym

Wiele par młodych, zamiast eksperymentów woli pójść w sprawdzone i dobrze znane elementy dekoracyjne, które się po prostu zawsze sprawdzają. Dobrze znane i lubiane dekoracje na tort ślubny, to przede wszystkim para młoda, umieszczona na samym szczycie tortu. Zdecydowanie najlepiej przyjąć, że ma to być pięknie ubrana dwójka ludzi, stojąca w wyprostowanej pozycji.
Oprócz jednak tak typowego udekorowania tortu bardzo często również na ślubnych wypiekach znaleźć można liczne elementy jasno wskazujące na miłość. Są to zatem serduszka, czy też wykonane z lukru usta składające się na kształt pocałunku. Można również spotkać często kieliszki wykonane z masy cukrowej bądź po prostu plastiku, które są jedynie elementem dekoracyjnym. Stosuje się również umieszczanie imion małżonków.

Nietypowe dekoracje na torcie ślubnym

Rzecz jasna nie każdy musi chcieć mieć bezpieczny i sprawdzony tort, wraz z takimi nieco nudnymi jednak dekoracjami. Z tego powodu dużą popularnością cieszą się m.in. figurki pary młodej, które przedstawione są w bardzo nietypowych pozach, lub też okolicznościach. Standardem już powoli staje się para młoda w samochodzie, czy też na nartach wodnych, a często zdarza się, że jest ona umieszczona wprost w łóżku.
Bardzo często zdarza się przedstawienie figurek w sposób prześmiewczy, przykładowo jako panna młoda ciągnąca pana młodego za kołnierzyk przed ołtarz.